5 wad i zalet umowy zlecenia dla studenta
Umowa zlecenie dla studenta

5 wad i zalet umowy zlecenia dla studenta

Studenci coraz częściej podejmują pracę już podczas studiów. Jakaś gastronomia, sklep z ubraniami, a potem już…. praktyki. Obraz studenta, który kończy studia i dopiero szuka swojego miejsca na rynku pracy, już dawno odszedł do lamusa. Dobrze wiemy, że nie liczy się teraz dobra uczelnia, ale DOŚWIADCZENIE. Z tego powodu podejmujemy różne prace, z czym wiążą się zawierane różne umowy. Do najpopularniejszych zaliczane są umowa o pracę i umowa zlecenie. Która z nich jest najkorzystniejsza dla studenta?

5 powodów, dla których nie warto zawierać umowy zlecenie

1. W każdej chwili możemy zostać zwolnieni (jeśli nie ma okresu wypowiedzenie) 2. Brak zasiłku macierzyńskiego/chorobowego (chyba, że zawnioskujemy o przyznanie ubezpieczenia chorobowego) 3.Brak urlopu płatnego 4. Brak urlopu na żądanie 5. Nie obowiązuje Kodeks Pracy

5 powodów, dla których warto podpisać umowę zlecenie

  1. W przypadku studentów otrzymają więcej wynagrodzenia „na rękę”, co jest związane z brakiem obowiązku odprowadzania przez zleceniodawce składek na rzecz ZUS-u, dodatkowo od 1 sierpnia 2019 roku obowiązuje ZEROWY PIT

  2.  Elastyczny grafik, to stanowi duży atut dla studenta, który może sobie go zmodyfikować pod plan zajęć uczelnianych

  3. Łatwa możliwość rozwiązania umowy. Bez problemu można zmienić pracodawcę

  4. Możliwość powierzenia zlecenia trzeciej osobie. Jednak tylko wtedy, gdy „wynika to z umowy albo zwyczaju lub gdy jest do tego zmuszony przez okoliczności”

  5. Gwarantowana minimalna stawka za godzinę. W 2019 roku było to 14,70 brutto za godzinę (dla studentów będzie to netto, dzięki zerowemu PITowi + brak obowiązku odprowadzania składek na rzecz ZUS-u)

A Wy z jakimi umowami mieliście styczność? Która według Was jest atrakcyjniejsza?

umowa zlecenie dla studenta
umowa zlecenie dla studenta
umowa zlecenie dla studenta

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close Menu