10 rzeczy, których nie wiesz o kryptowalutach

10 rzeczy, których nie wiesz o kryptowalutach

Jest to druga część wpisu mojej serii o Kryptowalutach. Jeśli nie czytałeś cz.1 kliknij tutaj 

Ten wpis jest na podstawie książki “Dlaczego jeden bitcoin wart będzie milion dolarów”, którą z całego serca Wam polecam! Macie tam extra wytłumaczone na czym polegają kryptowaluty i jakie ma zastosowanie blockchain (nawet w administracji, czy przy głosowaniach). To jest rewolucja większa, niż internet. Ja, żeby jej nie przegapić zainwestowałam w swój rozwój osobisty i zakupiłam solidną dawkę wiedzy!

Książka jest polskich autorów Michał Grzybkowski i Szczepan Bentyn, więc od razu wspierasz młodych przedsiębiorców ;). Jeśli masz chęć zakupu, to skorzystaj z mojego linku afiliacyjnego. Kupując poprzez niego profity dostanie twórca książki oraz ja 😀. Wchodząc przez tą stronę, masz od razu wliczoną -10% zniżki na: książkę papierową, ebook, audiobook albo wersję angielską. Co zechcesz! Link do sklepu ze zniżką.

No to zaczynamy z ciekawostkami na temat KRYPTOWALUT!

1️⃣ Jedna koparka (jeśli nie wiesz, czym ona jest przeczytaj ten artykuł ) – produkuje tyle ciepła co 2 gotujące się czajniki przez 24 godziny! 

2️⃣ Transakcja dokonana bitcoinem, powoduje zużycie takiej ilości energii, jaką zużywa dziennie 12 gospodarstw domowych!

Z tego powodu takie kopalnie (budynki, w którym znajdują się tysiące koparek) tworzą się tam, gdzie:
👉 jest tani prąd

👉 jest naturalnie chłodno (to dodatkowa oszczędność!) zakup klimatyzacji byłby

koszmarnie drogi). Chłód jest bardzo ważny dla tych koparek, ponieważ, by

się zagrzały i zepsuły

Nic dziwnego, że jedna z takich kopalni powstała właśnie na Islandii! Jest przy

okazji EKO, ponieważ większość energii powstaje, dzięki siłom natury.

Jedna z takich "kopalnii"

3️⃣ Już w pewnym fragmencie kosmosu możesz wysłać bitcoina

4️⃣ Japonia w 2017 roku zalegalizowała bitcoina. Jest pełnoprawnym środkiem płatniczym na równi z krajowym.

5️⃣ Bitcoin również jest zakazany w niektórych państwach są to np. : Boliwia, Ekwador, Arabia Saudyjska. LINK do pozostałych

6️⃣ Na tej stronie możesz sprawdzić “kto” ma najwięcej bitcoinów. “Kto” jest oczywiście w cudzysłowie, ponieważ zobaczyć można tylko adres danego portfela. Mimo to fajnie pokazuje transparentność technologii blockchain. Nic się nie ukryje!

7️⃣ Gdzie możesz zapłacić bitcoinem?

👉 LOT – już od 2015 roku możemy tam kupić w ten sposób bilety lotnicze

👉 Microsoft – oprogramowanie + gry platformy XBox

👉 pyszne.pl – pizza z dowozem do domu

👉 apartamenty w dubaju

👉 Lamborgini

Więcej przykładów jest w książce 👆

8️⃣ Dubai do 2020 roku zamierza oprzeć administracje na Blockchainie! Wstępne wyliczenia pokazują, że oszczędności roczne wyniosą równowartość kosztów budowania Burj Khalifa. W takim przypadku urzędy i wszystkie “papierki” już nie będą tak potrzebne. Wszystko będzie transparente. Dodatkowo planują wprowadzić CYFROWE PASZPORTY. Koniec z czekaniem w bramkach. Tutaj możesz się dowiedzieć więcej o projekcie

9️⃣ Facebook na początku 2020 roku ma “puścić” w obieg swoją własną kryptowalutę – Libra 

🔟 Nikt nie wie kim jest i jak wygląda twórca bitcoina, czyli Satoshi NakamotoNawet nie wiadomo, czy była to jedna osoba, czy grupa ludzi?! Są pewne spekulacje, że był nawet wkład polski. 

O tym więcej w książce. To na tyle. Ciekawostek jest duużo więcej. Ale nie będe Wam spoilerować całej książki, skoro możecie ją przeczytać sami!

A Was co najbardziej zaszokowało nt. kryptowalut?

Podzielcie się! Jestem ciekawa!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close Menu