5 kanałów na YouTubie, które nauczą Cię inwestowania i ekonomii.

5 kanałów na YouTubie, które nauczą Cię inwestowania i ekonomii.

5 kanałów na YouTubie o inwestowaniu


Ostatnio dużo czasu spędzam na YouTubie. Odbiór wizualny jest zdecydowanie
szybszy i przyjemniejszy. A powiem Wam, że na YouTubie można znaleźć naprawdę perełki! Poza tym można go sobie odpalić w tle do sprzątania, czy spożywania posiłków. 2 w 1! 

Poza tym ma jedną przewagę nad książkami
 (tutaj pisałam o 5 książkach ekonomicznych, które musisz przeczytać)

Może na bieżąco reagować na to, co się dzieję na świecie, w Polsce. Decyzja w sprawie frankowiczów, wprowadzenie wiz przez Trumpa, spadki bitcoina. Te kanały na YT od razu na to zareagują i wyjaśnią Wam skutki ekonomiczne i nie tylko. 
JAKIE KANAŁY MUSISZ ZAOBSERWOWAĆ ?

1. Prosta Ekonomia

Od tego chyba się zaczęła moja przygoda na YT! Przekaz powinien do każdego trafić, nawet do dzieci! Dlaczego? Wszystko jest przedstawione w formie przyjaznych animacji. Naprawdę super się to ogląda. Nazwałabym to „bajką o ekonomii” – oczywiście prawdziwą, nie zmyśloną 😂
Jeśli macie problem z podstawami jak: inflacja, PKB, waluty, bitcoin, cykl koniunkturalny. To ten kanał Wam mega polecam! Sama do niego wracam, gdy mam problem z jakimś pojęciem.  Niektóre odcinki powstają we współpracy z samymi ekonomistami ! Sztos! 
Ten kanał stanowi dobry fundament jeśli o inwestowaniu nie macie zielonego pojęcia. Kiedy załapiecie podstawy możecie zacząć oglądać kolejne kanały o inwestowaniu. 

2. Veto

 Ten kanał teraz namiętnie oglądam! Powstaje w formie wywiadów z różnymi gośćmi. Jest dużo o inwestowaniu (polecam tu wywiady z Trader21), samej ekonomii (dr Sławomir Mentzen), o kryptowalutach, prowadzeniu firmy, giełdzie i o…… po porostu wszystkim. Pytania kierowane do gości powstają od samych widzów.  Można w ten sposób uzyskać odpowiedzi na nurtujące Was pytania od samych profesjonalistów! 


Sam autor teraz bardzo intensywnie działa z kanałem. Nowe filmy pojawiają się praktycznie codziennie! I mówię Wam same mięsko. Polecam dodatkowo obejrzeć materiał z profesorem Gwiazdowskim. Mi się bardzo spodobał. Taka ekonomia w pigułce.
Nie zniechęcajcie się do czasu trwania tego materiału. Na YT zawsze można przyspieszyć transmisję. Poza tym, przecież wykłady na uczelniach trwają nawet 1,5 godziny, a dobrze wiemy, że niektóre są niezbyt ciekawe.
Tutaj się nie zawiedziecie. Przecież mamy się uczyć inwestowania, tak ? 😁
Dajcie znać, kto dotrwał i obejrzał całość.

3. Nam Zależy

Kanał podobny do poprzedniego. Goście też czasem się powtarzają jak przy Veto. Mi się najbardziej
podobały materiały o Hongkongu (polecam serdecznie ten odcinek, to miejsce gdzie można powiedzieć, że dzieje się idealny kapitalizm.

4. Marcin Iwuć

Tego Pana też Wam serdecznie polecam. Bardzo przyjemnie się go słucha. YouTube tego Pana jest też w formie podcastów oraz wpisu na blogu. Prowadzi co wtorek na żywo taki „wykład”, gdzie na koniec dostaje pytania od widzów. Poza tym sam pracował długi czas w finansach! Jego blog to też kopalnia przydatnej wiedzy. Szczerze polecam.

5. Inne kanały o ekonomii

Na razie nie znam jeszcze innych godnych zaobserwowania kanałów. Podobały mi się niektóre wystąpienia Michała Szafrańskiego, a inne wystąpienia raczej Was nie zainteresują, bo są związane z merketingiem,a nie o tym dzisiejszy post. Został mi też polecony kanał Warsaw Enterprise Institute. 

 Może Ty znasz jeszcze jakieś kanały na YT albo podcasty? Napisz w komentarzu! 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close Menu